Branża budowlana tworzy kluczową gałąź polskiego przemysłu. W naszym kraju od lat obserwujemy zjawisko boomu budowlanego, zarówno na poziomie budownictwa mieszkaniowego, jak i komercyjnego. Duża liczba zamówień sprzyja rozwojowi firm z tego sektora, które inwestują we własne zaplecze magazynowe i tym samym rozglądają się za odpowiednimi regałami do branży budowlanej. W naszym artykule wyjaśniamy, jakie kryteria powinny spełniać takie regały.

Punktem wyjścia jest określenie preferowanego rodzaju regałów

Regały magazynowe dzielimy przede wszystkim ze względu na rodzaj konstrukcji, a tym samym na ich przeznaczenie. W branży budowlanej najczęściej wykorzystuje się regały przepływowe, wysokiego składowania, wspornikowe, wjezdne, ewentualnie półkowe.

Wiele zależy tutaj oczywiście od rzeczywistego przedmiotu działalności firmy budowlanej – czy np. zajmuje się ona pracami murarskimi, instalacyjnymi, wykonywaniem konstrukcji stalowych, drewnianych, generalnym wykonawstwem etc.

Pamiętaj, że rodzaj regałów zawsze dopasowujemy do przedmiotów, jakie będą na nich składowane oraz do tempa rotacji towarów, nigdy odwrotnie.

Odpowiednia nośność

Nośność regałów to kluczowy parametr, jaki należy wziąć pod uwagę przy doborze konstrukcji do magazynu. Oczywiście decyduje o tym planowany sposób użytkowania regałów, czyli to, co będziemy na nich składować.

Ponieważ w branży budowlanej z reguły wykorzystuje się regały do składowania bardzo ciężkich przedmiotów, jak palety z chemią budowlaną, elementy konstrukcyjne, stal, izolacja, długie odcinki instalacji etc., to radzimy dokładnie określić realne wymagane obciążenie regałów, aby nie ryzykować osłabieniem konstrukcji i tym samym wypadkiem na magazynie.

O tym, jak obliczyć obciążenie regałów, piszemy w osobnym artykule na naszym blogu.

Jakość wykonania

To kryterium należy brać pod uwagę niezależnie od tego, w jakiej działasz branży. Rozsądnie jest zainwestować w regały sprawdzonego producenta, które posłużą przez długi czas, mają przewidywalne parametry wytrzymałościowe i tym samym gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanych na nich towarów oraz obsługujących je ludzi. W LTM niezmiennie polecamy regały m.in. DEXION oraz Jungheinrich.

O rekomendowanych przez nas producentach regałów magazynowych przeczytasz w osobnym artykule na blogu.

Poprawny montaż regałów

Nie zapominajmy, że na trwałość i bezpieczeństwo użytkowania regałów magazynowych kluczowy wpływ ma poprawny montaż. Nie należy tego robić samodzielnie, z wykorzystaniem nieatestowanych elementów złącznych. Dużo rozsądniej będzie skorzystać z profesjonalnej usługi dostawcy regałów.

O tym, dlaczego montaż regałów magazynowych należy powierzyć fachowcom, piszemy w osobnym artykule – warto do niego zajrzeć.

Potrzebujesz regałów do branży budowlanej? Zapraszamy!

Spółka LTM to czołowy dystrybutor regałów magazynowych. W naszej ofercie znajdziesz również konstrukcje dedykowane przedsiębiorstwom działającym w branży budowlanej. Dostarczamy regały renomowanych producentów, które gwarantują bardzo wysoką trwałość, doskonałe parametry robocze oraz mogą zostać perfekcyjnie dopasowane do konkretnego magazynu, zwiększając tym samym powierzchnię do przechowywania np. chemii budowlanej, narzędzi czy różnego rodzaju materiałów.

Czy wiesz, że…

oferta LTM obejmuje nie tylko fabrycznie nowe, ale też używane regały magazynowe? Zapytaj nas o dostępność regałów z drugiej ręki, które zostały drobiazgowo sprawdzone przez naszych ekspertów i poddane profesjonalnej renowacji.

LTM dostarcza regały magazynowe dla firm z branży budowlanej w całym kraju, w tym w Bydgoszczy, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i wielu innych miejscowościach. Koniecznie zapytaj nas o kompleksową realizację zamówienia, wraz z usługą zaprojektowania magazynu i fachowego montażu regałów.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów na blogu, z których dowiesz się m.in., jak zoptymalizować przestrzeń magazynową oraz jakie regały wybrać do magazynu wysokiego składowania.