Regały magazynowe jednoznacznie kojarzą się z branżą logistyczną, która jest największym odbiorcą tego typu konstrukcji. Warto natomiast wiedzieć, że zastosowanie regałów jest znacznie szersze. Znajdziemy je w wielu przedsiębiorstwach ze skrajnie różnych branż, często w ogóle nie zwracając na nie uwagi i nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo ułatwiają nam życie, robienie zakupów itd.
W kolejnym artykule na naszym blogu przyglądamy się zastosowaniu regałów magazynowych w różnych sektorach przemysłu i gospodarki, omawiając kilka najważniejszych przykładów.
Branża spożywcza
Regały magazynowe są niezbędnym elementem wyposażenia hal produkcyjnych i magazynów do składowania produktów spożywczych. Przechowuje się na nich zarówno surowce, półprodukty jak i gotowe wyroby, które czekają na transport do odbiorców końcowych. W branży spożywczej bardzo dobrze sprawdzają się m.in. regały wjezdne.
Branża handlu detalicznego
Czyli po prostu sklepy, zarówno mało-, jak i wielkopowierzchniowe, włącznie z popularnymi dyskontami. Robiąc codzienne czy cotygodniowe zakupy zwykle nie zwracamy uwagi na to, że mamy łatwy i wygodny dostęp do produktów właśnie dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu regałów i ich prawidłowemu rozmieszczeniu.
Branża handlu hurtowego
Regały magazynowe stosuje się również w handlu hurtowym, czyli m.in. w hurtowniach budowlanych, spożywczych itd. Tutaj zwykle mamy do czynienia z magazynami o sporej powierzchni, które muszą być przystosowane do składowania dużych ilości towarów, w czym idealnie sprawdzają się regały magazynowe.
Branża motoryzacyjna
Regały są nieodłącznym elementem wyposażenia zaplecza serwisowego każdego salonu samochodowego, nie wspominając już o fabrykach pojazdów. W tej branży regały najczęściej wykorzystuje się do składowania na nich części zamiennych i elementów do budowy aut.
Sektor logistyki magazynowej
Jest to najbardziej oczywista branża, w której wykorzystuje się regały magazynowe – najczęściej są to regały wysokiego składowania. Trudno byłoby sobie nawet wyobrazić funkcjonowanie magazynów wielkopowierzchniowych, w tym zautomatyzowanych, bez nowoczesnych, stabilnych i pojemnych regałów.
Budownictwo, instalacje
Regały magazynowe to obowiązkowy element wyposażenia zaplecza firm działających w branży budowlanej, zajmujących się montażem różnego rodzaju instalacji – w tym elektrycznych, wentylacji, klimatyzacji etc. W takich przypadkach regały najczęściej wykorzystuje się do składowania narzędzi, materiałów sypkich, armatury, osprzętu, przewodów itp.
Księgarnie, biblioteki, czytelnie
Nie są to może kluczowe sektory polskiej gospodarki, natomiast bez czytelnictwa żaden kraj nie mógłby się rozwijać (brak dostępu do zweryfikowanej, wartościowej wiedzy). Stąd warto wspomnieć również o takim zastosowaniu regałów magazynowych, które są niezastąpione w księgarniach, czytelniach oraz oczywiście w bibliotekach.
W każdym z takich obiektów szczególnie dobrze sprawdzają się regały półkowe, które umożliwiają porządkowanie i eksponowanie wolumenów. Regały półkowe mają niewielką wysokość (zwykle do 7-8 metrów).
Podsumowanie
Jak widać zastosowanie regałów magazynowych jest bardzo szerokie i możemy śmiało określić je mianem podstawowych konstrukcji wykorzystywanych w ogólnie pojmowanej gospodarce krajowej. Znajduje to również odzwierciedlenie w dużym zapotrzebowaniu na regały, które obserwujemy w spółce LTM.
Jesteśmy czołowym dystrybutorem regałów magazynowych, dostarczając je klientom w całej Polsce, z bardzo różnych branż i sektorów przemysłu. W naszej ofercie znajdują się również regały z drugiej ręki, poddane profesjonalnemu serwisowi, zweryfikowane pod kątem stanu technicznego. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami, którzy przygotują indywidualną, niezobowiązującą ofertę na dostawę regałów magazynowych.
Zachęcamy również do lektury innych artykułów poradnikowych na blogu, w których m.in. wyjaśniamy, czym są antresole magazynowe oraz podpowiadamy, jak powinien być wyposażony magazyn.