Antresola kojarzy się przede wszystkim z budownictwem mieszkaniowym, tymczasem warto wiedzieć, że takie konstrukcje z powodzeniem stosuje się również w logistyce magazynowej. Umożliwiają one jeszcze lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni, szczególnie w magazynach o dużej kubaturze. Czym dokładnie są antresole magazynowe? Jakie są ich zalety? Kiedy korzystnie jest postawić właśnie na takie rozwiązanie? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Antresola magazynowa – co to takiego?

Antresole magazynowe to specyficzny rodzaj regałów, które umożliwiają zmaksymalizowanie wykorzystania powierzchni magazynowej. Pozwalają przechowywać różnego rodzaju towary na wysokości, również pod samym sufitem, dzięki czemu nie marnujemy zwykle niezagospodarowanej przestrzeni.

Antresole najczęściej stosuje się wtedy, gdy:

  • potrzebna jest dodatkowa przestrzeń do składowania towarów,
  • dysponujemy magazynem o sporej kubaturze, ale obecnie posiadane regały wysokiego składowania nie pozwalają w pełni wykorzystać dostępnej ilości miejsca,
  • magazyn powoli staje się zagracony, a przez to niefunkcjonalny, natomiast jego rozbudowa nie jest możliwa z przyczyn ekonomicznych czy np. ograniczeń stawianych przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego,
  • brakuje już miejsca na ustawienie kolejnych regałów magazynowych.

Antresole magazynowe to stalowe konstrukcje modułowe. Oznacza to, że można je dowolnie dopasować do praktycznie każdego magazynu, w zależności od ilości dostępnego miejsca, wymaganej nośności, sposobu montażu czy rodzaju przechowywanych towarów. Daje to dużą swobodę w zakresie jeszcze lepszego wykorzystania przestrzeni.

Z czego wykonuje się antresole magazynowe?

Antresole magazynowe to konstrukcje zbudowane ze stalowych profili i dwuteowników. Zawsze projektuje się je i wykonuje na indywidualne zamówienie, choć oczywiście możliwy jest zakup gotowej konstrukcji (np. z drugiej ręki), która dobrze odpowiada na potrzeby danego przedsiębiorstwa.

Ponieważ antresole magazynowe zwykle są mocno obciążone i intensywnie eksploatowane, to do ich budowy należy wykorzystywać stal najwyższej jakości. Daje to pewność, że cała konstrukcja będzie nie tylko trwała, ale też bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i składowanych w magazynie towarów.

W LTM oferujemy antresole magazynowe, których każdy element jest malowany proszkowo lub ocynkowany – chroni to konstrukcję przed procesami korozyjnymi i także istotnie przedłuża jej trwałość.

Poszczególne elementy antresoli są łączone wysokiej jakości śrubami i nakrętkami – użyte elementy złączne oczywiście posiadają odpowiednie atesty. Warto podkreślić, że antresole magazynowe, podobnie jak standardowe regały, które znajdziesz w ofercie LTM, spełniają rygorystyczne normy jakościowe obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

Dlaczego warto zainwestować w antresolę magazynową?

Antresole magazynowe mają szereg ważnych zalet, które decydują o ich rosnącej popularności. Przede wszystkim trzeba tutaj wspomnieć o:

  • uniwersalności – takie konstrukcje można zastosować w praktycznie każdym magazynie;
  • opłacalności – antresola magazynowa zawsze jest tańszym rozwiązaniem w porównaniu z przebudową magazynu, nie wspominając już o budowie nowego obiektu;
  • krótkim czasie wykonania – montaż gotowej konstrukcji to kwestia maksymalnie kilku dni roboczych, po czym od razu można zacząć ją użytkować;

Zamów antresolę magazynową w LTM

LTM to czołowy dystrybutor regałów magazynowych. W naszej ofercie znajdziesz również funkcjonalne antresole magazynowe, dzięki którym znacząco poprawi się funkcjonalność Twojego zaplecza. Być może będzie to lepsza inwestycja, niż rozbudowa obecnego magazynu.

Antresole magazynowe dostarczamy przedsiębiorstwom w całej Polsce, w tym w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie czy Łodzi. Już teraz skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły, a w odpowiedzi otrzymasz od nas indywidualną, niezobowiązującą ofertę.

Więcej o antresolach magazynowych czytaj na naszej stronie internetowej – https://www.ltm-regaly.pl/antresole/. Znajdziesz na niej również zdjęcia przykładowych realizacji.