Regały to najważniejsze, niezbędne wyposażenie każdego magazynu. Umożliwiają utrzymanie porządku, precyzyjne posortowanie składowanych materiałów, gwarantują do nich łatwy dostęp i tym samym podnoszą komfort pracy i poziom bezpieczeństwa pracowników. W naszym artykule krótko omawiamy najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych, co powinno Ci ułatwić wybranie tych, które rzeczywiście sprawdzą się w Twoim magazynie firmowym.
Regały paletowe
Regały paletowe wysokiego składowania są uniwersalnym wyborem do właściwie każdego magazynu. Umożliwiają składowanie zarówno małych, jak i dużych ilości towarów, w zależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Takie regały buduje się z pionowych ram i poziomych belek (trawersów) wykonanych z zamkniętych profili.
Sprawdź regały paletowe w ofercie LTM. Oferujemy regały o wysokości od 1,8 do 15 metrów, o obciążeniu do 30000 kg na pole.
Regały wysokiego składowania
Takie regały są idealnym wyborem do magazynów o dużej kubaturze, w których istnieje możliwość składowania towarów na wysokości nawet 15 metrów. Zastosowanie regałów wysokiego składowania znacząco zwiększa realną wartość użytkową magazynu, pozwalając wykorzystać również przestrzeń pod sufitem/sklepieniem.
Regały wysokiego składowania firmy LTM wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, stabilnością oraz szerokim zakresem dopasowania do konkretnej przestrzeni magazynowej (wysokość od 1,8 do 15 metrów, obciążenie do 30000 kg na pole).
Regały półkowe
Te regały są standardowym wyborem do magazynów, w których dominuje obsługa ręczna. Nie są przeznaczone do składowania palet, ale pojedynczych towarów, na przykład w sklepach, hurtowniach, warsztatach etc. Mogą być również wykorzystane w księgarniach, bibliotekach, archiwach i wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wygodnego dostępu do składowanych rzeczy.
Regały półkowe są dostępne w ofercie LTM. Oferujemy regały o wysokości od 1,5 do 7 metrów i o dopuszczalnym obciążeniu do 3500 kg na pole.
Regały przepływowe
To bardzo ciekawy typ regałów, stanowiący rozwinięcie idei regałów wjezdnych. Zostały wyposażone w moduły rolkowe, co umożliwia ruch grawitacyjnych składowanych na półkach towarów – zgodnie z zasadą FIFO (czyli „pierwsze weszło, pierwsze wyszło”). Te regały mogą być również stosowane w systemie LIFO.
Regały przepływowe są najlepszym rozwiązaniem do tych magazynów, w których występuje szybki przepływ dużej ilości towarów. Przykładem mogą być tutaj magazyny produktów i akcesoriów farmaceutycznych, spożywczych, chemicznych itd.
Sprawdź regały przepływowe w ofercie LTM. Dostarczamy regały o wysokości od 1,8 do 18 metrów, o indywidualnie dobranych parametrach w zakresie nośności i głębokości pola.
Regały wjezdne
Regały wjezdne są znakomitym sposobem na zmaksymalizowanie wykorzystania powierzchni magazynowej – nawet do 90%. Te regały mogą być stosowane w systemach LIFO i FIFO, najlepiej sprawdzając się do składowania na nich jednorodnych towarów. Kluczową cechą regałów wjezdnych jest to, że umożliwiają obsługę towaru tylko z jednej strony, co skraca drogi transportowe i tym samym pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.
Regały wjezdne mogą być wykorzystywane jako regały wysokiego składowania – w ofercie LTM znajdują się modele o wysokości od 1,8 do 18 metrów. Głębokość pola (uzależnioną od rodzaju stosowanych palet) oraz obciążenie dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta.
Regały wspornikowe
Te regały najlepiej sprawdzają się do składowania ciężkich towarów dłużycowych, takich jak deski, rury, pręty, płyty, profile itp. Ich główną cechą jest zwiększona wytrzymałość konstrukcji, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa pracowników magazynu oraz oczywiście samych towarów. Warto także wspomnieć o prostocie montażu
Regały wspornikowe zamówisz w firmie LTM. Oferujemy modele o wysokości od 1,8 do 8 metrów, o indywidualnie dobranym obciążeniu.
Nie wiesz, które spośród opisanych regałów magazynowych będą najlepszym wyborem dla Ciebie? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszego doradztwa.