Jeśli właśnie przymierzasz się do zainwestowania w nowe regały magazynowe, to na pewno szukasz takiego rozwiązania, które będzie optymalne w relacji ceny do jakości. Wyposażenie całego magazynu w solidne regały to spory wydatek, dlatego warto dokładnie przeanalizować ofertę rynkową i mądrze gospodarować swoimi pieniędzmi. Z doświadczenia wiemy, że najrozsądniej jest kierować się kryterium renomy producenta i nie eksperymentować z konstrukcjami niewiadomego pochodzenia. Którzy producenci regałów magazynowych są szczególnie godni polecenia? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Tym producentom regałów magazynowych można zaufać

LTM od wielu lat specjalizuje się w dystrybucji regałów magazynowych na potrzeby przedsiębiorstw z dowolnej branży, w tym przemysłu, automotive, sprzedaży detalicznej i hurtowej. Na bazie tego doświadczenia wytypowaliśmy producentów regałów magazynowych, do których mamy pełne zaufanie i zawsze chętnie rekomendujemy je naszym klientom.

Warto tutaj wyróżnić trzech producentów, których regały od lat znajdują się w naszej ofercie. Mowa o:

  • Jugheinrich,
  • DEXION,

Wybierając regały tych producentów możesz mieć pewność, że podejmujesz dobrą decyzję i inwestujesz swoje pieniądze w jakość, trwałość oraz wieloletnią wytrzymałość na trudne warunki użytkowe.

Dlaczego nie ma sensu oszczędzać na jakości wykonania regałów magazynowych?

Oczywiście każdy przedsiębiorca stara się optymalizować koszty funkcjonowania swojego biznesu i nierzadko szuka tańszych rozwiązań, które – przynajmniej na pierwszy rzut oka – wydają się być równie dobre jak te droższe. Takie podejście nie sprawdza się jednak w przypadku zakupu regałów magazynowych.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że regały pełnią kluczową funkcję w magazynie. To od ich jakości i użyteczności zależy komfort oraz bezpieczeństwo pracowników. To regały stanowią jedyny element zabezpieczający przechowywane na nich towary, często przecież o znacznej wartości.

Można zatem napisać, że jakość regałów magazynowych ma bezpośrednie przełożenie na zyskowność biznesu. Nietrudno sobie wyobrazić konsekwencje uszkodzenia całej partii towarów czy półproduktów, które zostały zniszczone w wyniku np. przewrócenia się regału czy załamania półek pod znacznym obciążeniem. Takie wpadki praktycznie nie zdarzają się renomowanym producentom regałów magazynowych, natomiast za tych tzw. „no name” nie możemy już ręczyć.

Ograniczony budżet? Postaw na regały magazynowe z drugiej ręki

Nie ma co ukrywać, że renomowani producenci regałów magazynowych oczekują stosownej zapłaty za swoje produkty. Pisząc wprost: regały dobrej i bardzo dobrej jakości są znacznie droższe niż te, których producenci nie cieszą się uznaniem na rynku.

I tutaj pojawia się problem ograniczonego budżetu, doskonale znany niejednemu polskiemu przedsiębiorcy. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup nowych regałów magazynowych takich producentów, jak Jungheinrich, MGL czy DEXION, to rozważ inwestycję w regały używane. Są one dostępne w ofercie LTM.

Używane regały magazynowe wcale nie muszą być gorsze od tych fabrycznie nowych. Często można trafić na konstrukcje zużyte jedynie w minimalnym stopniu, pełnowartościowe i profesjonalnie zregenerowane. To zawsze dobra propozycja dla przedsiębiorców, którzy z jednej strony chcą postawić na dobrą jakość, a z drugiej szukają rozsądnych oszczędności.

Zamów regały magazynowe w LTM

LTM to czołowy dystrybutor regałów magazynowych uznanych producentów. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie popularne rodzaje regałów, w tym regały przepływowe, wysokiego składowania, półkowe, wjezdne, wspornikowe czy antresole magazynowe. Dostarczamy również zabudowy piętrowe, które doskonale sprawdzają się w magazynach o znacznej kubaturze.

LTM zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę, świadcząc profesjonalne, fachowe doradztwo, oferując usługę projektowania magazynów, dostarczając i montując regały oraz skupując używane konstrukcje. Już teraz skontaktuj się z nami i zapytaj o indywidualną ofertę.